-
Ładowarka HOTA F6. Czym może zaskoczyć?
Inteligentna czterokanałowa ładowarka HOTA F6 Ładowarki marki HOTA zdobywają coraz większą popularność wśród użytkowników wszelakich akumulatorów, począwszy od zastosowań hobbystycznych do ładowania pakietów używanych w dronach FPV oraz w innych modelach, aż po zastosowanie w firmach zajmujących się tworzeniem pakietów np. do pojazdów elektrycznych. HOTA jest producentem, który stara się o jak najlepszy kontakt z…
-
T-MOTOR F1204. Propozycja idealna do mniejszych dronów.
Silniki T-MOTOR F1204 Jest to nowa propozycja silników T-MOTOR F1204, która stara się wypełnić pewną silników ze stajni T-MOTORA które zapewniają dobre osiągi i wytrzymałość. Do tej pory głównie mogliśmy zobaczyć silniki w podobnym rozmiarze głównie mniejszych producentów oraz popularnych na rynku takich jak BetaFPV, iFlight, HappyModel. Silniki w rozmiarze 1204 są stosowane w modelach…
-
T-MOTOR MCK 2207.5 V3. Nowa obiecująca wersja silników MCK.
Nowe silniki T-MOTOR MCK 2207.5 V3 Jest to nowa propozycja od T-MOTORA bazująca na poprzednich wersjach silników tworzonych wraz ze światowej sławy pilotem MCK. MCK jest nastolatkiem, który zdobywa kolejne tytuły w wyścigach dronów FPV, na jego koncie są już tytuły zdobywane na najbardziej cenionych zawodach na arenie międzynarodowej, należy do drużyny XBladesracing, która jest…
-
Budowa drona AVIFLY cinewhoop
Budowa drona AVIFLY Volant Cinewhoop Użyte części: Rama: REPTILE CLOUD149 HD FC oraz ESC: JHEMCU GHF420AIO Silniki: 4x T-MOTOR F1507 3800KV Kamerka FPV: FOXEER RAZER MICRO Nadajnik FPV: PandaRC VT5804 Minix Aparatura RC: Jumper T-Lite Akumulator LiPo: Tattu FunFly 4S 14.8V 1550mAh Śmigła: T-MOTOR T76 6x Śruba M2 10mm 4x Śruba M2 8mm 8x Nakrętka samohamowna…
-
Budowa wyścigowego drona AVIFLY Volant KO
Budowa drona wyścigowego AVIFLY Volant Orion Pierwszym krokiem, przez który należy przejść jest złożenie ramy zgodnie z instrukcją otrzymaną od producenta, jednak w tej konstrukcji należy zamienić standardowe śruby mocujące elektronikę, na śruby M3x30 dołączone do zestawu. Gwarantują one bezpieczniejsze zamontowanie naszej elektroniki. Po złożeniu ramy możemy przymierzyć czy nasze ESC odpowiednio pasuje na wyznaczone…
-
Czym jest Pixhawk i jakie ma możliwości?
Bez wątpienia można powiedzieć, że Pixhawk jest wybitnym kontrolerem lotu który nie ma konkurencji w swojej klasie. Można powiedzieć, że jest to swojego rodzaju „kombajn” który może zostać użyty w wielu zastosowaniach, w wielu konfiguracjach gdzie typowe dla tak popularnych obecnie dronów FPV kontrolery lotu nie zdołają sobie poradzić. Pixhawk Pixhawk jest projektem opensource czyli…
-
Jak zrobić kopię zapasową ustawień w konfiguratorze Betaflight/Emuflight?
Dowiesz się tutaj w jaki sposób zrobić kopię zapasową ustawień w konfiguratorze Betflight/Emuflight. Jest to bardzo ważne aby przed każdą aktualizacją, czy większymi zmianami ustawień w kontrolerze przygotować sobie kopię zapasową która w razie problemów pozwoli nam przywrócić wcześniejsze ustawienia. Aby uzyskać kopię zapasową należy wejść w zakładkę CLI i wpisać „DUMP”, następnie po kliknięciu…
-
Budowa wyścigowego drona AVIFLY Volant Discovery
Budowa wyścigowego drona AVIFLY Volant Discovery Najpierw wstępnie uzbrajamy ramę, nakładamy gumowe osłony na ramiona oraz przewlekamy rzep. Do kontrolera lotu lutujemy przewód z XT30, oraz kondensator, po tym zabiegu mocujemy go w ramię przy pomocy wydruków. Aby się to udało przykręcamy je wstępnie do ramy, po czym nakładamy na nie FC. Teraz kolej…
-
Budowa wyścigowego drona AVIFLY Volant Lightning
Budowa wyścigowego drona AVIFLY Volant Lightning Użyte części: Rama: RacerXFPV Twig XL 3,5″ FC, ESC, RC: Happymodel F411 AIO 25A FrSky Silniki: 4x T-Motor 1404 3800kV Kamerka FPV: Caddx Ant Nadajnik FPV: PandaRC AIR Aparatura RC: Jumper T-Lite Akumulator LiPo: Tattu 450mah 75C 4S Śmigła: HQ T3x1.8×3 4x Kolumna M3 10mm 8x Śruba M3 8mm 4x Nakrętka M2 4x Śruba M2 16mm Niezbędne…
-
FAQ i praktyczne porady dla whoopów na przykładzie HappyModel Mobula6
#1 Core temperature. Uwaga: CORE temp >70 stopni Celsjusza. Co to i jaka może być maksymalna wartość? Jest to temperatura procesora w FC czyli kontrolerze lotu. Powyżej zdanej wartości, zazwyczaj około 70-80 stopni, OSD poinformuje nas gdy osiągniemy i zaczniemy przekraczać tę wartość. Temperatura dla tego typu elektroniki nie powinna przekroczyć 100stopni – ale potrafi. …
-
Jaką aparaturę na początek wybrać do 250zł?
Na rynku dostępnych jest wiele aparatur, postaramy się je dla was porównać i pomóc w tym trudnym wyborze. Jedną z najpopularniejszych aparatur wybieranych przez większość osób na początek od dawna jest FlySky I6X, ze względu na cenę, jakość produktu oraz funkcjonalność. Posiada możliwość zasilania czterema bateriami AA. Zapewnia przyzwoity zasięg jak na aparaturę 2.4gHz dzięki…
-
Poprawa właściwości lotnych drona po przez regulację PID
Co oznacza regulacja PIDów? Pojęcie ustawień PID nie występuje tylko i wyłącznie w ustawieniach dronów FPV, jest to szerokie pojęcie stosowane w szeroko pojętej automatyce. W dronach jest to część oprogramowania znajdującego się w kontrolerze lotu, które odczytuje dane z czujników zamieszczonych na FC i na ich podstawie oblicza, z jaką prędkością powinny obracać się…
-
Wybitna ładowarka HOTA P6
Inteligentna dwukanałowa ładowarka HOTA P6 HOTA zbudowała swoją popularność na produktach wysokiej jakości w niewygórowanej cenie. Nowa ładowarka została ulepszona bazując na doświadczeniach zdobytych na poprzednich ładowarkach serii D6 oraz H6. Zestaw otrzymujemy w ładnym estetycznym kartonowym opakowaniu w kolorze białym. Co znacząco poprawia pierwsze wrażenie, opakowanie jest wykonane z dobrej jakości materiałów. Po otworzeniu…
-
Jak podłączyć aparaturę do symulatora?
Podłączanie aparatury do symulatora na przykładzie Tango 2 oraz Velocidrone Włącz aparaturę i podłącz ją do komputera Po podłączeniu powinno wyskoczyć na wyświetlaczu okienko z wyborem kilku opcji (w większości aparatur analogicznie, niektóre automatycznie po podłączeniu wchodzą w tryb USB Joystick). Zaznacz i wybierz USB Joystick Twój komputer powinien teraz rozpoznać urządzenie, w naszym przypadku…
-
Dlaczego warto korzystać z symulatora?
Symulator FPV może być świetnym narzędziem do rozwijania umiejętności dla każdego pilota. Nie ważne czy początkującego czy zawodowca. Lecz jeśli zetkniemy się z kiepskim symulatorem, może to zniechęcić nas do nich na zawsze. Jednym ze świetnych przykładów wykorzystywania symulatora do rozwijania umiejętności jest motorsport, gdzie każdy kierowca stale ćwiczy na nim trasy czy testuje sprzęt.…
-
Przegląd silników od KO Technologies
Firma KO jest znana na całym świecie ze swoich wysokich jakościowo produktów, naszpikowanych nowoczesnymi technologiami których nie spotkamy w silnikach innych producentów. Przedstawimy tutaj całą serię ich silników dostępną w naszym sklepie, oraz po krótce opiszemy i porównamy ich parametry, a także pokażemy przykładowe zastosowania dla nich. KO Demon Seed to seria silników w rozmiarze 2208.…