Budowa wyścigowego drona AVIFLY Volant KO

10 marca 2021 Wyłącz przez Dawid

Budowa drona wyścigowego AVIFLY Volant Orion

Złożenie ramy drona avifly volant

Pierwszym krokiem, przez który należy przejść jest złożenie ramy zgodnie z instrukcją otrzymaną od producenta, jednak w tej konstrukcji należy zamienić standardowe śruby  mocujące elektronikę, na śruby M3x30 dołączone do zestawu. Gwarantują one bezpieczniejsze zamontowanie naszej elektroniki. Po złożeniu ramy możemy przymierzyć czy nasze ESC odpowiednio pasuje na wyznaczone miejsce.

Przykręcenie silników oraz przylutowanie przewodów

Po złożeniu ramy, należy nałożyć gumowe osłony na ramiona, oraz przykręcić silniki, zachowując szczególną uwagę, aby nie zastosować zbyt długich śrub co może spowodować uszkodzenie silnika. Na przewody silników założyć oplot, który zalecamy zabezpieczyć koszulką termokurczliwą, zapewnia to estetyczny wygląd i pozbywamy się problemu „strzępienia” się końcówek. Kolejno nakładamy wibroizolatory na śruby następnie ESC zwracając uwagę aby był odwrócony w odpowiedni sposób. Po wykonaniu powyższych czynności możemy przystąpić do przylutowania przewodów silników. Należy zadbać, aby nie zrobić zwarć. Po przylutowaniu przewodów zabezpieczamy je na ramionach opaskami.

Przylutowanie przewodów zasilających oraz kondensatora

W następnym kroku należy przylutować przewód zasilający oraz kondensator do pól lutowniczych, zwracając uwagę na polaryzację czerwony przewód to + czarny to – , w wypadku kondensatora strona, na której jest biały pasek, jest to – a strona bez paska +. Następnie przykręcamy kamerę do adaptera a adapter do płytek mocujących kamerę. Na ESC nakładamy kontroler lotu, do którego lutujemy przewody kamery.  

Przylutowanie odbiornika i vtx

Następnie przykręcamy kontroler lotu nylonowymi nakrętkami i przystępujemy do przylutowania przewodów do nadajnika video, który następnie kładziemy na wcześniej przykręcone nakrętki, i przykręcamy go kolejnymi nylonowymi nakrętkami. To już ostatni element naszego stacka, teraz możemy przystąpić do przykręcenia słupków oraz przylutowania przewodów odbiornika, którego anteny mocujemy na słupkach za pomocą opasek zaciskowych oraz koszulek termokurczliwych.

montaż akcesoriów do drona FPV

Nastepnie przykręcamy adapter anteny do mocowania, a następnie do nich antenę, całość zakładamy na słupki i podpinamy do nadajnika video. Następnie montujemy buzzer z lipo w mocowaniu i nakładamy na słupki, a przewody lutujemy do odpowiednich pól lutowniczych.

Dron FPV gotowy do lotu

Po przykręceniu górnej płyty oraz naklejeniu podkładki pod pakiety, kiedy chcemy korzystać z dodatkowego mocowania na GoPro, wymagane będzie jej przycięcie. Na koniec zakładamy śmigła i możemy się cieszyć zakończoną budową drona, należy jeszcze przeprowadzić konfigurację.

Kopia ustawień jest dostępna tutaj. 
Model można zakupić tutaj. 

Comments

comments