Budowa wyścigowego drona AVIFLY Volant Lightning

Budowa wyścigowego drona AVIFLY Volant Lightning

22 stycznia 2021 Wyłącz przez Elomakin

Budowa wyścigowego drona AVIFLY Volant Lightning

Użyte części:

Niezbędne narzędzia:

dasda

Najpierw wstępnie uzbrajamy ramę, nakładamy gumowe osłony na ramiona. Wkręcamy śruby mocujące stacka oraz zabezpieczamy je nakrętkami. 

Następnie szykujemy kontroler, lutujemy przewód zakończony XT30, oraz podłączamy obie anteny. Wkładamy gumowe wibroizolatory do otworów w FC, po tym nakładamy go na wcześniej przykręcone śruby.

Teraz przyszła kolej na silniki przykręcamy je przy pomocy czterech dłuższych śrubek z zestawu (M2x6). Uważamy przy tym aby aby zmiażdżyć osłon i nie wkręcić ich w uzwojenie. (Uwaga dwie najdłuższe śruby z zestawu (M2x8) – służą do przykręcania śmigieł)

Po przykręceniu wszystkich silników, przewody z tyłu modelu łapiemy przy pomocy opasek zaciskowych. Posłużą nam również jako mocowania anten. Wystarczy przyłożyć antenę do opaski oraz nałożyć koszulkę termokurczliwą. Przednie przewody możemy obkleić taśmą (najlepiej materiałową). Po zabezpieczeniu przewodów, skracamy je i lutujemy do regulatora obrotów. 

Teraz możemy podłączyć nadajnik wideo. Potrzebne nam do tego będą przewody które producent dodaje do zestawu trzeba je będzie skrócić do długości około 5cm. Lutujemy je tak jak na zdjęciu poniżej. Od razu możemy zalutować przewód z wtyczką od kamery. (bo później będzie tutaj utrudniony dostęp) Do tego celu obcinamy przewód z zestawu z jednej strony przy samej wtyczce. Widać go także na obrazku niżej. 

Po przylutowaniu wszystkich przewodów możemy nałożyć na śruby VTX oraz przylutować do niego wszystkie przewody. (widać to na zdjęciu). Podpinamy od razu kamerę gdyż wtyczka dość ciężko wchodzi i po przykręceniu kamery w mocowaniu może być to trudne do wykonania. 

Umieszczamy kamerę w górnej obudowie. Antenę z nadajnika wideo musimy wypiąć i najpierw włożyć do obudowy, dopiero potem wpiąć do VTX-a. Mocujemy wszystkie kolumny dystansowe do ramy, następnie przykręcamy canopy. Potem możemy przymocować do ramy uchwyt na akumulator. 

Po wykonaniu wszystkich kroków w wypisanych powyżej model jest gotowy do konfiguracji, kopia ustawień dostępna tutaj (Jak to zrobić dowiesz się tutaj) . Model można zakupić tutaj

Comments

comments