Menu OSD co to jest i jak je włączyć? Gdzie szukać Smart Audio i co ono umożliwia?

Menu OSD co to jest i jak je włączyć? Gdzie szukać Smart Audio i co ono umożliwia?

13 września 2019 0 przez Elomakin

W tym poradniku dowiesz się co to jest menu OSD i na co ono pozwala oraz jak je uruchomić. Następnie opiszemy jedną z funkcji jaką jest smart audio oraz gdzie ją znaleźć o jak zmieniać.

Menu OSD umożliwia bezprzewodową zmianę ustawień w dronie przy pomocy aparatury i nakładki OSD która wyświetla nam różne dane typu napięcie baterii, pobór prądu, siła sygnału w googlach.

(Jeśli nie masz nakładki OSD odsyłamy do naszego poprzedniego poradnika)

Jest tam dostępna większość ustawień które są dostępne w programie konfiguracyjnym Betaflight.  Na przykład zmiana profili, filtrów, itp. Lecz najczęściej używa się go aby wejść w tak zwane Smart Audio czy też bliźniaczy IRC Tramp które umożliwiają zmianę ustawień nadajnika wideo między innymi jego moc, kanał.  Jeżeli oczywiście nasz nadajnik jest wyposażony w taką funkcję.

Teraz słów kilka o tym jak wchodzimy w menu OSD oraz jak się po nim poruszamy.

Aby wejść w menu OSD należy drążek gazu przesunąć na środek i następnie maksymalnie w prawo, cały czas będąc drążkiem gazu na środku. Drugi drążek w tym samym czasie wysuwamy maksymalnie w górę. Po wejściu w menu możemy puścić drążki. Poruszanie się w menu odbywa się w następujący sposób – drążek gazu na środek i następnie w prawo – wchodzimy/wybieramy w ten sposób w opcje.

Drugim drążkiem przesuwamy się po menu góra-dół ,a zmieniamy wartości lub ustawienia prawo-lewo.

Na zdjęciach poniżej pokazane wszystkie komendy w tym przypadku na modelu FlySky Nirvana ale wszystko jest analogiczne dla innych aparatur z MODE 2.

Wchodzenie w menu OSD

Wchodzenie w menu OSD

Poruszanie się góra/dół, zmiana prawo/lewo

Poruszanie się po menu góra/dół, zmiana ustawień  prawo/lewo

Wybór danej opcji

Wybór danej opcji

 

 

Comments

comments