Budowa wyścigowego drona AVIFLY Volant Discovery

18 lutego 2021 Wyłącz przez Elomakin

Budowa wyścigowego drona AVIFLY Volant Discovery

Najpierw wstępnie uzbrajamy ramę, nakładamy gumowe osłony na ramiona oraz przewlekamy rzep. Do kontrolera lotu lutujemy przewód z XT30, oraz kondensator, po tym zabiegu mocujemy go w ramię przy pomocy wydruków. Aby się to udało przykręcamy je wstępnie do ramy, po czym nakładamy na nie FC.

 

Teraz kolej na silniki, przykręcamy je do ramy, przewody łapiemy taśmą w miejscu widocznym na zdjęciu. Następnie możemy je przylutować do kontrolera.

Szykujemy resztę podzespołów, kamerę, odbiornik GPS, nadajnik wideo oraz mocowania dla nich.

Odbiornik GPS w drukowanym uchwycie zabezpieczamy przeźroczystą koszulką termokurczliwą, następnie przy pomocy dwóch opasek zaciskowych mocujemy go do tylnej poprzeczki, najpierw musimy podłączyć do niego przewód. Po zamocowaniu lutujemy go do kontrolera.

Przyklejamy odbiornik do FC przy pomocy dwustronnej taśmy akrylowej, następnie przylutowujemy przewody. Należy pamiętać żeby żyroskopu nie dotykał żaden przewód, górny element opisany MPU-6000. Następnie mocujemy i podłączamy kamerę oraz VTX. Potem zostaje już tylko przekręcić antenę.

Po wykonaniu wszystkich kroków w wypisanych powyżej model jest gotowy do konfiguracji, kopia ustawień dostępna tutaj (Jak to zrobić dowiesz się tutaj). Model można zakupić tutaj.

Comments

comments