Jaki kontroler lotu wybrać do drona wyścigowego ?

Jaki kontroler lotu wybrać do drona wyścigowego ?

19 czerwca 2019 0 przez Elomakin

W tym krótkim poradniku dowiesz się jakie aktualnie kontrolery lotu są popularne oraz które z nich będą odpowiadały twoim potrzebom.

                                Seria kontrolerów lotu Holybro Kakute

 

Bardzo popularnym i chwalona seria kontrolerów lotu. Z tej serii najbardziej popularny jest Holybro Kakute F4. Ten FC jak większość z procesorem F4 bez problemu obsługuje wszystkie aktualne funkcje Betaflight, posiada 5 wolnych UART-ów. Można go zasilić bezpośrednio z baterii.

 

 

Posiada także świetny system filtracji która zapewnia wolny od zakłóceń obraz wideo, a zamontowany na gąbce żyroskop eliminuje wszystkie możliwe zakłócenia spowodowane wibracjami. Rozmieszczenie padów z otworami ułatwia lutowanie. Występuje on w 2 wersjach zwykła przeznaczona do regulatorów 4w1 oraz AIO ze zintegrowanym PDB które umożliwia zasilenie każdego z czerech osobnych ESC.

 

 

Jeśli potrzebujesz więcej wolnych UART-ów lub szybszego procesora to jest dostępna także wersja tego kontrolera z procesorem F7. Tu też mamy 2 typy Kakute F7 który umożliwia podłączenie do 6 silników lub Kakute F7 AIO z wbudowanym PDB oraz czujnikiem prądu. Do mniejszych ram gdzie potrzebujesz stacka w rozmiarze 20×20 sprawdzi się świetnie Kakute F7 Mini

 

     Tmotor F4 Premium

Można także zastanowić się nad  świetnym kontrolerem marki T-Motor który pojawił się niedawno na rynku. Posiada on procesor F4, a jakość wykonania jest na najwyższym poziomie. Dedykowany jest on do ESC 4w1. Posiada niesamowite właściwości filtracyjne zapewniając wolny od zakłóceń obraz wideo oraz można go zasilać napięciem aż do 8S !!!

 

Seria FC Mamba F405

Kolejną popularną serią kontrolerów jest Mamba. Dzięki swojemu stosunkowi ceny do jakości zapewnia sobie wysoką pozycję wśród topowych FC. W tej serii znajdziemy Mambę F4 i Mambę F4 mini. Jest to świetny i polecany przez wielu kontroler lotu. Zapewnia nam bez problemowe korzystanie z aktualnych funkcji Betaflight.

 

 

 

 

Comments

comments