Flashowanie (aktualizacja) kontrolera lotu FC z Betaflight

Flashowanie (aktualizacja) kontrolera lotu FC z Betaflight

26 maja 2019 0 przez Elomakin

W tym poradniku dowiesz się jak zaktualizować kontroler lotu FC na przykładzie Modelu Mobula7 HD.

Analogicznie tym sposobem zaktualizujesz wszystkie kontrolery FC kompatybilne z Betaflight.

1.Uruchom Betaflight i podłącz model do komputera. W linku poniżej masz dokładnie wytłumaczone jak to zrobić.

Jak skonfigurować Betaflight? Poradnik jak ustawić FC F4 i F7

2.Wejdź w zakładkę „CLI”, następnie wpisz „version”i kliknij Enter, potem odczytaj jakie posiadasz oprogramowanie i jego wersję (Na zdjęciu zaznaczone strzałką) u nas jest to CrazybeeF4 oraz aktualnie wersja 4.0.0).Sprawdzanie wersji oprogramowania w cli za pomocą komendy "version"

3.Następnie wejdź w zakładkę „Firmware flasher” i znajdź oprogramowanie swojego kontrolera w zakładce zaznaczonej zieloną strzałką. Potem wybierz jaką wersję oprogramowania chcesz wgrać w zakładce zaznaczonej czerwoną strzałką.

Zakładka Firmware Flasher

Zakładka Firmware Flasher

 

4.Pozostałe opcje zalecamy zostawić tak jak na obrazku powyżej. Opcja „Full chip erase” usuwa wszystkie ustawienia zapisane na kontrolerze. Radzimy zostawić tą opcję i po aktualizacji ustawić wszystko od nowa, ponieważ pozostawienie starych ustawień może uszkodzić model.

5.Teraz klikamy „Load Firmware [Online]”.

Load Firmware

6.Przytrzymujemy przycisk BOOT na kontrolerze lotu i w tym samym czasie podłączamy model do komputera, następnie zwalniamy przycisk.
Ważne! W każdym FC aby dokonać zmiany wersji Firmware należy wejść w tryb bootlader’a. Niektóre, FC mają zworki, niektóre przyciski, a wiele obecnych przechodzi w ten tryb samoczynnie i automatycznie. 

7.Klikamy „Flash firmware” i czekamy aż się załaduje nowe oprogramowanie. Po zakończeniu Flashowania odłączamy model od komputera.

 

8.Jeśli nie możesz zaktualizować modelu i widzisz taki komunikat jak na zdjęciu nr.1 spróbuj jeszcze raz podłączyć model z wciśniętym przyciskiem BOOT. Jeśli dalej nie możesz zaktualizować, możliwe że masz uszkodzony przycisk lub podłączenie jest nieprawidłowe.
Spróbuj wejść w zakładkę „CLI” i wpisać komendę „BL” tak jak na zdjęciu nr.2 dzięki temu wejdziesz w tryb DFU i zaktualizujesz oprogramowanie według wcześniejszych wskazówek. Jeśli i to zawodzi prawdopodobnie masz uszkodzony kontroler lotu.

Błąd połączenia

nr.1

Komenda BL do wejścia w tryb DFU

nr.2

Comments

comments