Czy dron dla dziecka to dobry prezent?

Czy dron dla dziecka to dobry prezent?

1 lutego 2018 2 przez Sison

Zabawki zdalnie sterowane od dawna znajdują się w czołówce dziecięcych marzeń. Kiedyś były to głównie samochody, dziś największą popularnością cieszą się drony zabawki. Tu pojawia się pytanie – czy mogą one faktycznie służyć do zabawy i czy dron dla dziecka na prezent to dobry pomysł?

Dlaczego Twoje dziecko chce mieć drona?

Bezzałogowe statki powietrzne to nieco groźnie brzmiąca, pełna nazwa tego co znamy pod bardziej już swojskim mianem drona. Początkowo wykorzystywane przez wojsko, upowszechniły się do tego stopnia, że dziś są obecne w niemal każdej dziedzinie życia. Drony patrolują ulice, dostarczają paczki, dokumentują ważne wydarzenia, pozwalają robić piękne, artystyczne zdjęcia. Wyścigi niewielkich dronów stają się coraz bardziej popularnym sportem, a Polska ma nawet w tej dziedzinie własną reprezentację, która występuje na mistrzostwach świata! Nic więc dziwnego, że tego typu zabawki zdalnie sterowane cieszą się dużą popularnością wśród coraz młodszych dzieci. To świetna rozrywka, a przy okazji ciekawa umiejętność. Ale czy bezpieczna?

Bezpieczny dron dla dziecka

Laik wchodzący na stronę sklepu, który sprzedaje drony, czuje się naprawdę przytłoczony. Mnóstwo produktów, niewiele mówiące oznaczenia, niezrozumiałe specyfikacje… jak wybrać coś odpowiedniego?

Po pierwsze, im młodsze dziecko, tym dron powinien być mniejszy i lżejszy. Niewielka waga wymaga silników o mniejszej mocy, a wolniej kręcące się śmigła to większa gwarancja bezpieczeństwa. Oczywiście i tak powinny być one zabezpieczone specjalnymi osłonkami. Dla najmłodszych dobrym wyborem będą drony zabawki w rozmiarze mikro, którymi można latać w pomieszczeniach; ewentualna kolizja nie spowoduje strat w domu ani uszczerbku na zdrowiu.

 

Model Syma X20 to mały dron dla dziecka z systemami ułatwiającymi latanie jak auto start i lądowanie oraz utrzymywanie pozycji.

Model Syma X20 to mały dron dla dziecka z systemami ułatwiającymi latanie, lądowanie oraz utrzymywanie pozycji. Dostępny tutaj: Syma X20

 

Starsze dzieci z pewnością ucieszą się z dronów ważących powyżej 100 gramów, którymi można latać na zewnątrz. Osłony na śmigła i ostrożne użytkowanie pod okiem dorosłego to jednak podstawy bezpieczeństwa

 

Model z osłonami o średnich rozmiarach i niezniszczalnej konstrukcji - idealny dron dla każdego JJRC H31

Niezniszczalny model H31 firmy JJRC to dobry wybór dla nieco starszych dzieci. Dostępny tutaj: JJRC H31

 

Dron na prezent dla nastolatka? Odpowiedzialny młody człowiek może sięgnąć po coś poważniejszego – drony z kamerą, albo te o przeznaczeniu sportowym. W tym przypadku trzeba się jednak liczyć ze sporym wydatkiem.

 

Zaawansowany model z kamerą oraz nadajnikiem z możliwością podglądu obrazu na żywo.

Bardziej zaawansowany model przeznaczony do lotów wyścigowych i swobodnych, z kamerą i nadajnikiem do podglądu obrazu na żywo. Dostępny tutaj: Falcon 120 F3 RTF

 

Dron na prezent – czy warto?

Drony zabawki są marzeniem wielu dzieci. Trzeba mieć jednak na uwadze przede wszystkim ich bezpieczeństwo. Jeśli jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedni nadzór podczas zabawy, dron dla dziecka będzie dobrym pomysłem. Musi to być jednak zakup przemyślany, dostosowany do wieku obdarowanego!

Drony odpowiednie dla dzieci w różnym wieku znajdziesz tutaj.

Comments

comments