Drony sportowe – idealny prezent na Dzień Mężczyzny

Drony sportowe – idealny prezent na Dzień Mężczyzny

17 listopada 2019 0 przez Rafał

Dron wyścigowy to prezent z którego ucieszy się każdy mężczyzna. Nawet jeżeli twierdzi, że quadrokoptery wcale nie są takie super, to mogę zagwarantować, że już po pierwszym wzięciu aparatury w ręce zmieni zdanie.

drony sportowe

 

Jednak zanim zacznę się rozpisywać odpowiem na pytanie dręczące niecierpliwych.

 

„Który konkretnie model wybrać?”

 

Krótka i najbardziej uniwersalna odpowiedź- Avifly Volant!

Dron FPV gotowy do lotu RTF i ARF Volant o rozmiarze 5 cali

Czym wyróżnia się na tle pozostałych propozycji?

  • Jest idealnym prezentem dla początkujących jak i średnio zaawansowanych modelarzy
  • Można go modyfikować wraz ze wzrostem umiejętności
  • Posiada obszerną instrukcję w języku polskim
  • Jest relatywnie łatwy w obsłudze oraz serwisowaniu
  • Wymaga jednak nabycia praktyki w pilotażu – jak samochód. Model nie posiada wielu funkcji autonomicznych. 
  • Części zamienne dostępne w Polsce
  • Profesjonalne wsparcie techniczne w razie problemów

 

Link do produktu poniżej:

https://avifly.pl/pl/drony-wyscigowe/dron-avifly-volant

 

 

A teraz odpowiedź dla bardziej wytrwałych.

 

Drony z założenia można podzielić na cztery kategorie (na potrzeby tego artykułu, ogólnie jest ich więcej). Warto więc się z nimi zapoznać, ponieważ może to pomóc w jeszcze lepszym dobraniu prezentu. Ceny rosną niestety z każdą pozycją, lecz rośnie także satysfakcja.

 


Na początek mała pomoc dla zielonych w temacie:

 

Artykuł wyjaśniający skrót FPV

https://avifly.pl/blog/co-to-jest-fpv/

 

„Co znaczy KIT, ARF, RTF?”–  czyli rodzaje zestawów:

 

KIT / ARF – Almost Ready to Fly

Zestaw zawierający podstawowe części do samodzielnego złożenia drona bez pozostałych niezbędnych elementów jak aparatura RC, odbiornik RC, gogle FPV, ładowarka, akumulator.

PNP – Plug and Play

Złożony zestaw KIT, w którym również brakuje aparatury RC, odbiornika RC, gogli FPV, ładowarki, akumulatora

BNF- Bind and Fly

Prawie gotowy do lotu dron zawierający w zestawie wszystkie niezbędne elementy do wzniesienia się w powietrze jak odbiornik RC, ładowarka, akumulator. Do wzniesienia się w powietrze brakuje jedynie własnej aparatury RC oraz (czasami) gogli FPV.

RTF- Ready to Fly

Jest to pełen, gotowy zestaw zawierający absolutnie wszystkie niezbędne elementy do wzniesienia się w powietrze. Wszystko jest ze sobą skonfigurowane i gotowe do lotu zaraz po wyjęciu z pudełka. W niektórych przypadkach może brakować tylko gogli FPV.

 


A teraz kategorie:

.
1. Zabawki

Idealne do nauki latania, jednak nie dające możliwości dalszego rozwoju. Jednocześnie najtańsze oraz najbardziej odporne na błędy początkujących. Bez wątpienia zapewnią sporo zabawy podczas nauki oraz rozbijania się o różne przeszkody.

Dron dla początkujących

Model JJRC H31 to idealny przedstawiciel tej kategorii. Tani, wytrzymały, z osłonami na śmigła- czyli idealny prezent dla początkującego w każdym wieku. Link poniżej.

https://avifly.pl/pl/drony-dla-poczatkujacych/dron-jjrc-h31-1

 

 

2.Tiny Whoop’y

Małe drony z podglądem na żywo FPV często mylone (przez niewielkie gabaryty) z zabawkami. W praktyce jednak są to miniaturowe drony wyścigowe pozwalające z niewiarygodną precyzją przemieszczać się po zamkniętych przestrzeniach. Nie kosztują tak dużo jak większe modele FPV, a zapewniają bardzo zbliżone doznania. Tego typu dron sprawdzi się najlepiej w przypadku osób, które mają już jakieś doświadczenie z obsługą dronów i szukają nowych doznań.

Poza tym, jeżeli obdarowywany posiada już sprzęt do obsługi modeli FPV w postaci aparatury RC oraz gogli FPV, można zakupić wersję ARF, która będzie znacznie tańsza niż wersja RTF przeznaczona dla osób bez żadnych akcesoriów.

tiny whoop mobula 7

Mobula 7 V2 to jeden z rasowych Tiny Whoop’ów gwarantujący najlepsze doznania podczas lotów FPV na zamkniętych przestrzeniach (i nie tylko!). Mały, zwinny i relatywnie tani. Dostępny w wersji PNP pod aparatury RC firmy FlySky oraz FrSky. Pełna baza części zamiennych w PL. Link poniżej.

https://avifly.pl/pl/mobula7/happymodel-mobula-7

 

3.Drony wyścigowe 3” i więcej

Najbardziej uniwersalny sprzęt, najlepszy dla osób z pewnym doświadczeniem z obsługą dronów. Tutaj wybór jest największy, jednak najłatwiej trafić w tej kategorii na „buble” które ani trochę nie są warte swojej ceny, a ich użytkowanie i serwisowanie może jedynie doprowadzić do depresji.

Z tego względu najlepiej wybrać modele ze sprawdzonego źródła oraz z częściami dostępnymi w Polsce.

 

Poza tym większość „dobrych modeli w tej kategorii jest dostępna tylko w wersji ARF lub BNF, co oznacza konieczność dobrania akcesoriów w postaci aparatury RC, gogli FPV, ładowarki, akumulatorów itd. samodzielnie, a następnie przeprowadzenia ich konfiguracji. Z tego względu dla osób bez własnego sprzętu warto zakupić zestaw gotowy do lotu RTF.

 

„Jaki zatem model wybrać?”

 

W tej kategorii niekwestionowanym zwycięzcą jest Avifly Volant dostępny we wszystkich wersjach (KIT, PNP oraz RTF). Pełna baza części zamiennych w polsce oraz profesjonalna pomoc tehniczna w razie problemów, to coś czym niewiele modeli na rynku może się pochwalić, a te aspekty czynią Volant’a najbardziej przystępnym dla początkujących.

Resztę plusów tego modelu można przeczytać w linku poniżej:

https://avifly.pl/pl/drony-wyscigowe/dron-avifly-volant

 

 

Inna propozycja w wesji PNP?

T-Motor 3"

 

T-Motor TM-3419 HD, czyli reprezentant skali 3″ z opcją nagrywania swoich przelotów w rozdzielczości FullHD

https://avifly.pl/pl/drony-wyscigowe/dron-3-pnp-t-motor-tm-3419-hd-58ghz-200mw

 

4.Drony Profesjonalne i fotograficzne

Drony ciężkie, wymagające od użytkownika dużego doświadczenia oraz bardzo dobrej znajomości przepisów. Kategoria w której ceny z założenia podaje się w tysiącach i nie jest przeznaczona dla amatorów tego hobby. Stąd też drony typu DJI Mavic, Phantom czy Inspire nie są zalecane jako prezent, nawet jeżeli budżet jest wystarczający.

 

I na koniec, poza wszystkimi kategoriami DJI Tello

Dron dla początkujących uczący programowania

Świetny dron do nauki latania, oraz … PROGRAMOWANIA. Najlepszy prezent dla kreatywnych. Link poniżej.

https://avifly.pl/pl/drony-z-kamera/dji-tello

Comments

comments