Zestaw klejów CA - rzadki, średni, gęsty

10,99 zł

Nowy produkt

Producent:
JOKER
Ilość:
4
Wysyłka:

Dzisiaj!

Dostępność:
Dostępny w magazynie
Dostawa:
Za darmo Sprawdź koszty dostawy
Prezent

Już wkrótce!

Produkty powiązane

Zestaw klejów cyjanoakrylowych CA

Kleje cyjanoakrylowe (CA) – zwane również klejami błyskawicznym czy sekundowymi – ze względu na bardzo szybki czas reakcji i wiązania. Idealne do zadań specjalnych i klejenia trudnych powierzchni – metalu, szkła, drewna, gumy, plastiku (w niedużych ilościach), ceramiki, EPP i innych. Ze względu na mnogość zastosowań – są bardzo uniwersalne i nadają się do użycia w każdym domu. 


Sklejone za pomocą kleju powierzchnie odporne są na oleje czy paliwa, jak również wilgoć (jednak w mniejszym stopniu, w zależności od temperatury). Idealne do wykorzystania w modelarstwie, jak również do wszelkich prac wymagających klejenia w domu. Nadają się do klejenia niewielkich powierzchni, ze względu na swoją specyfikę i szybkość działania. Z powodzeniem może zastąpić popularną i dobrze znaną „Kropelkę” czy „SuperGlue”. Niezbędne narzędzie w warsztacie każdego majsterkowicza! Wygodna w użyciu butelka o pojemności 20g, wystarcza na długi czas. Praktyczne zamknięcie w postaci nakrętki pozwala na użycie kleju w każdym momencie i zapobiega sklejeniu otwarcia i problemów z otwarciem kleju, jak ma to miejsce w przypadku zastosowania innego typu otwarcia.

Klej CA należy nanosić oszczędnie, na jedną z klejonych powierzchni. Należy działać szybko, ponieważ klej wiąże i tężeje w momencie kontaktu z powietrzem.
W czasie stosowania kleju należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa – zalecamy użycie rękawiczek ochronnych, gdyż klej niebezpiecznie szybko skleja ludzką skórę, jest silnie trujący, a jego opary szkodliwe.
Klej można usunąć za pomocą acetonu, który rozpuszcza zaschnięty klej – należy zachować przy tym szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić tworzyw sztucznych.

Wybór kleju zależy od wielkości klejonych powierzchni i precyzyjności działania. Dla małych powierzchni, które należy łączyć punktowo, polecamy kleje rzadkie – ich gęstość sprawia, że działają niemal natychmiastowo. Do klejenia powierzchni trudno dostępnych polecamy kleje średnie i gęste – ze względu na możliwość korekty położenia klejonych elementów (te kleje zastygają nieco dłużej niż ich rzadkie odpowiedniki) oraz brak widocznych zacieków.

W naszej ofercie dostępny jest również aktywator w sprayu – przyśpiesza on wiązanie kleju, powodując jego natychmiastowe zastygnięcie.infografika - kleje CA

Kupując sztuk Rabat Możesz zaoszczędzić

Facebook Comments ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć