Rewelacyjny FC Zeus F722 – Wszechstronny i genialny kontroler lotu do FPV!

Rewelacyjny FC Zeus F722 – Wszechstronny i genialny kontroler lotu do FPV!

7 października 2020 0 przez Dawid

Kontroler lotu Zeus F722
czym wyróżnia się na tle konkurencji?

Obecnie na rynku jest co najmniej kilka możliwości, na które możemy się zdecydować, wybierając FC do swojego drona FPV. Jednak wszyscy producenci proponują podobne rozwiązania, nie wprowadzając żadnych nowości do swoich produktów.
ZEUS F722 od HGLRC to zupełnie inna liga i to dodatkowo w świetnej cenie!

Kontroler lotu Zeus F722

   Kontroler lotu Zeus F722 wyróżnia się na tle konkurencji i posiada wiele możliwości, o których inni producenci nie pomyśleli. Klasyczny rozmiar 30×30 sprawia, że elektronika nie jest ciasna. Posiada mnogość dużych padów lutowniczych, ułatwiających i uprzyjemniających pracę. Po drugiej stronie kontrolera znajdują się wygodne wtyki do podłączenia wielu urządzeń. Zeus F722 ma wbudowany procesor F7, możliwość podłączenia 2 kamer standardowy i sprawdzony żyroskop MPU6000, aż 5 wolnych UARTów, USB-C, BEC 5V i 9V, BlackBox, Barometr, możliwość podłączenia LEDów WS2812, nadajników DJI Digital, GPS’a i wiele innych możliwości.Kontroler lotu Zeus FC F722 od drugiej strony z mnogością wtyczek które zapewniają łatwe podłączenie dodatkowych akcesoriów

Zeus FC F722 od drugiej strony z mnogością wtyczek, które zapewniają łatwe i bezpieczne podłączenie wielu dodatkowych akcesoriów bez potrzeby lutowania.

Mimo tego, Zeusowi nie zostały odebrane niektóre funkcjonalności kosztem zmieszczenia na płytce innych lub dodatkowych. Na elektronice znajduje się barometr, co jest szczególnie dobrą informacją dla osób, które chcą korzystać z takich funkcjonalności jak utrzymywanie maszyny na żądanej wysokości nad ziemią. Płytka również została wyposażona w złącze pozwalające na wygodne podłączenie GPS bez lutowania bezpośrednio do pól lutowniczych na FC.

Podłączenie do kontrolera lotu Zeus F722 GPS oraz systemu DJI Air Unit

Podłączenie do kontrolera lotu Zeus F722 GPS oraz systemu DJI Air Unit

Producent nie zapominał również o osobach chcących skorzystać z systemu cyfrowej wizji DJI Air Unit. Kontroler lotu tak jak w przypadku GPSu został wyposażony w złącze, które pozwala na wygodne podłączenie go bez dodatkowego lutowania. Jednocześnie skupiając się na dostarczeniu użytkownikowi możliwości podłączenia cyfrowego systemu DJI, producent nie wykluczył możliwości podłączenia standardowego systemu FPV.

 

Podłączenie ESC 4w1 do kontrolera lotu Zeus F722

Podłączenie ESC 4w1 do kontrolera lotu Zeus F722

FC wspiera możliwość podłączenia ESC 4w1 poprzez wygodne podłączenie wtyczką. Uwaga! Niestety nie ma ustalonego standardu dla kolejności ułożenia przewodów w wtyczkach, więc może być wymagane przełożenie kolejności przewodów lub wymiana wtyczki. Podczas naszych testów, F722 wyśmienicie sprawdzało się z ESC 4in1  VELOX V45A  od szanowanego na rynku producenta T-MOTOR.

Kontroler lotu Zeus F722 podłączenie oświetlenia LED WS2812

Kontroler lotu Zeus F722 zapewnia wygodne podłączenie oświetlenia LED WS2812 i obłędny wygląd 😉

Mimo wszystkich dodatkowych ułatwień, które proponuje producent w Zeusie nie zabrakło także miejsca na wbudowany kontroler oświetlenia LED! Podłączenie oświetlenia LED opartego na diodach WS2812 nie stanowi problemu dzięki zastosowaniu wygodnych wtyczek. Producent przewidział idealne miejsce na podłączenie 4 pasków LED, aby zamontować je na ramionach drona wyścigowego. Tryby kontrolera LED możemy zmieniać za pomocą zamontowanego na płytce przycisku. Przez producenta zostały zaprogramowane: Stałe świecenie, miganie, efekt „oddychania” oraz powolna zmiana kolorów. Jak widać nie mamy zbyt dużych możliwości wyboru trybów, jednak na kontrolerze pozostało pole lutownicze „LED” dzięki któremu podłączyć oświetlenie w taki sposób, aby przez oprogramowanie wgrane do naszego kontrolera była możliwość ustalenia własnych konfiguracji. Oba rozwiązania testowaliśmy na paskach LED dostępnych w naszym sklepie, prezentują się wyśmienicie. (kliknij aby przejść do pasków LED)

Jeśli się zastanawiasz jak użyć swoich konfiguracji do oświetlenia drona paskami LED, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat:

Jak podłączyć oświetlenie LED do drona FPV

Kontroler lotu Zeus F77 z portem USB-C

Kontroler lotu Zeus F722 z portem USB-C

Producent zadbał o swoich użytkowników i klientów. W zestawie znajdziemy wibroizolatory, aby zabezpieczyć FC przed niechcianymi wibracjami oraz zestaw przewodów z wtyczkami do podłączenia między innymi cyfrowego systemu DJI Air unit, GPSa, czy oświetlenia, co nie jest spotykane w innych zestawach. Również dla wygody użytkownika na płytce zostało umieszczone popularne obecnie złącze USB-C.

 

 

Firma HGLRC postarała się, aby użytkownik był w pełni zadowolony a produkt kompletny. Całość wraz z procesorem F7 tworzy zgraną i bardzo wydajną bazę pod budowę dronów FPV godną polecenia. Możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych bez potrzeby lutowania oraz konfiguracji w oprogramowaniu jest niezwykle wygodna i przyjazna dla użytkownika. Początkujący, jak i już doświadczeni piloci będą niewątpliwie zadowoleni z tego kontrolera lotu.

 

Kontroler lotu Zeus F722 zamontowany w dronie wraz z zamontowanym GPS oraz oświetleniem LED przy pomocy wygodnych wtyczek w dronie wyścigowym FPV

Kontroler lotu Zeus F722 zamontowany w dronie wraz z zamontowanym GPS oraz oświetleniem LED przy pomocy wygodnych wtyczek

FC zamontowanie w dronie widok od góry

FC zamontowanie w modelu Volant 5 cali

 

 

 

 

Producent w instrukcji załączonej do kontrolera lotu zatroszczył się o przejrzysty schemat połączeń dla użytkownika, co znacząco ułatwia proces budowania maszyny, nie jest wymagane od pilota rozwiązywanie "łamigłówek" co gdzie powinno zostać podłączone. Schemat połączeń w kontrolerze lotu Zeus do drona wyścigowego FPV

Producent w instrukcji załączonej do kontrolera lotu zatroszczył się o przejrzysty schemat połączeń dla użytkownika, co znacząco ułatwia proces budowania maszyny, nie jest wymagane od pilota rozwiązywanie „łamigłówek” co gdzie powinno zostać podłączone.

 

Dzięki kompatybilności kontrolera lotu Zeus F722 z popularnym oprogramowaniem Betaflight konfiguracja z wykorzystaniem konfiguratora dostępnego w języku polskim przebiega szybko i bezproblemowo.

Dzięki kompatybilności kontrolera lotu Zeus F722 z popularnym oprogramowaniem Betaflight konfiguracja z wykorzystaniem konfiguratora dostępnego w języku polskim przebiega szybko i bezproblemowo.

Podsumowanie

Od samego początku HGLRC Zeus F722 powodował u nas uśmiech – zarówno podczas podłączania i konfiguracji, jak i podczas lotów. FC jest po prostu solidnym i świetnym wyrobem. Jego jakość jest po prostu bardzo dobra, posiada wszystkie niezbędne funkcje i więcej. Wykonując manewry podczas wietrznej pogody, kontroler lotu wyśmienicie stabilizował model w takim stopniu, że mogliśmy zapomnieć o warunkach, które panowały w tamtym momencie. Przy wykonywaniu szybkich zwrotów oraz gwałtownych manewrów dron zachowywał się świetnie i nie była wymagana dodatkowa zmiana PID’ów w oprogramowaniu.  Kontroler lotu Zeus F722 bardzo pozytywnie potrafi zaskoczyć użytkownika, nawet gdy jest wystawiony na bardzo trudne warunki.
Jest to najlepsza dzisiaj propozycja FC dla rozmiaru 30 x 30mm. Wysoka jakość, mnogość możliwości i przemyślana konstrukcja plasują ten kontroler jako topowy wybór.

Comments

comments